Kapková závlaha – váš pomocník

Kropné zavlažování: spolehlivé a ekonomické zalévání, pečlivě spotřebovává vodní zdroje, což vede ke snížení finančních nákladů. Co je to kapénková závlaha? Hlavním rozdílem mezi zavlažováním postřikem a kapkami je to, že je zavlažovací kapalina dodávána přímo pod kořeny rostliny.  Kapkové zavlažování je jedinou možností zavlažování pro rostoucí rostliny, které netolerují vysokou vlhkost. Například pokud zalíváte cuketu během rozkvětu, mohou její květy začít hnít. V tomto případě je ideálně zvoleno kapkové zavlažování. 

 

Automatický zavlažovací systém – ideální pro nerovný terén

Kapkové zavlažování funguje dobře v oblastech s výškovými změnami. Polití v tomto případě bude neúčinné – přirozeně bude voda s tímto způsobem zavlažování klesat. Automatický zavlažovací systém –  jeho funkce umožňují snadné dosažení rovnoměrnosti zavlažování v oblastech s nerovným terénem. Kropení je často zvoleno pro zeleninové zahrady. Toto rozhodnutí je způsobeno praktickostí této metody zavlažování. Vzhledem k tomu, že voda je dodávána přímo pod kořenem rostliny, zbývající zóny zůstanou suché, takže na zahradě nikdy nebude žádná nečistota a kaluž. Navíc, když se zalévá pod kořeny pěstovaných rostlin, ostatní rostliny (plevel) nedostávají dostatečné množství vlhkosti, takže jejich růst je potlačen. 


Zavlažování trávníku je v létě nutností – nesmíme zapomenout ani na zavlažování trávníku. Kapkové zavlažování se snadno instaluje a snadno se používá.

Údržba kapkové závlahy

Jedním z mála nevýhod tohoto způsobu zavlažování je, že je velmi citlivé na čistotu vody. Zdroje kontaminované vody mohou rychle vypnout systém. Proto je velmi důležité pravidelně nahradit filtry v autowateringových systémech (dvou typů). V některých případech se doporučuje čistit vodu před tím, než vstoupí do systému. Určitě nikdy na automatickém zavlažovacím systému nešetřete. Raději si vyberte vysoce kvalitní a trvanlivé automatické zavlažování.

Kapková závlaha a dešťová voda

Dešťová voda je nejekonomičtější způsob napájení kapkové závlahy. Závlahový systém můžete napojit přímo na nádobu na zachytávání dešťové vody. Nejjednodušším řešením je pořídit si nadzemní nádrž, vybrat si můžete například ze sortimentu e-shopu Cenypřizemi.cz.